Barion Pixel
Zážitky pre deti - Eventy, tábory, krúžky, programy pre školy | 0907 172 186

10 najzaujímavejších LEGO darčekov (nielen) pre dospelých

10 najzaujímavejších LEGO darčekov (nielen) pre dospelých
24. novembra 2021 Braňo Švec
LEGO typewriter

Stavebnice od firmy LEGO už dávno nie sú len hračky pre deti, ale na svoje si prídu aj dospelí. Nemusia byť pritom fanúšikovia stavebnice, ale úplne stačí ak majú radi ráve to, čo daný konkrétny model symbolizuje. Fanúšikov dizajnu poteší písací stroj alebo správa (loď) vo fľaši, fanúšikov filmov alebo seriálov vyobrazený hlavný hrdina, fanúšikov architektúry zase niektorá z najzaujímavejších budov.

Okrem samotných stavebníc je vhodným darčekom aj jeden z mnohých LEGO reklamných produktov (nazývaných aj merch).

Keď sme vyberali top desiatku, vraveli sme si, že by sme také desiatky pokojne zložili aj tri. Vybrali sme teda menej typické, ale o to vhodnejšie stavebnice rôznych cenových úrovní, ktoré majú veľkú šancu potešiť aj dospelých. Názvy sú prelinkované na rôzne eshopy, ktoré ponúkajú modely LEGO.

 

 

 

1. LEGO Loď vo fľaši

Loď vo fľaši

Loď vo fľaši

Stavebnica LEGO Ideas Loď vo fľaši môže byť pekným ozdobným prvkov u vás doma alebo v kancelárii. Vaše návštevy prekvapia detaily lode s kapitánovou kajutou, kanónmi, sťažňami a prvkami plachiet. Unikátna a od všetkých ostatných modelov odlišujúca sa myšlienka a aj jej prevedenie.

Séria:LEGO Ideas

Cena: od 65 €

2. LEGO písací stroj

LEGO typewriter
Náš obľúbený model, ktorý nám v kancelárii chýba. Prekvapiť nás teda môžete pod stromčekom práve ním. 🙂
Cena: 199 €

3. LEGO Kytička kvetov

LEGO Flowers
Cena: od 41 €

4. LEGO Titanic

Úplná novinka pre Vianočný trh 2021. Firme sa až do začiatku novembra úspešne darilo utajiť uvedenie na trh. Pre fanúšikov veľkých stavieb to bolo o to väčšie prekvapenie. Pozor, ide o obrovský model o dĺžke 2 metre. Nečakajte teda, že ho poskladáte za pár dní 🙂

Lego Titanic

Cena: 669 €

5. LEGO Sám doma

Pre tých z vás, čo si pamätajú najmä prvý diel úspešnej trilógie s Macaulayom Culkinom, pôjde o príjemné spomienky – naviac dej filmu úzko súvisí s Vianocami.
Lego Sám doma

Na motívy filmu Sám doma.

Cena: 239 – 249 €

6. LEGO Ruské kolo

 

Ruské kolo

LEGO Ruské kolo

Cena: od 55 €

7. LEGO Teniska

Aj spolupráca Adidas + LEGO funguje výborne. Ak by sme predávali obuv, táto teniska by rozhodne nechýbala vo výklade predajne!

Lego teniska

LEGO Teniska

Cena: od 67 €

8. LEGO Ferrari

Ak sa chystáte obdarovať milovníka áut, týmto darčekom uršite nič nepokazíte. Veď kto by doma nechcel mať vlastnoručne postavené červené Ferrari?

Lego Ferrari

LEGO Ferrari

Séria Technic
Cena: 135 €

9. LEGO Priatelia

Seriál Priatelia pomáha aj pri učení sa angličtiny, no v tomto prípade sa zabavíte inak – skladaním modelu s postavičkami všetkých hlavných hrdinov tohto seriálu. Nemôže chýbať newyorská kaviareň Central Perk. Stavebnica dokonca obsahuje figúrku čašníka Gunthera, ktorého stvárnil herec James Michael Tyler, ktorý tento rok zomrel.

Lego seriál Priatelia

LEGO Friends

Cena: od 75 €

10.  LEGO Helma Dartha Vadera

Star Wars je jednou z najúspešnejších edícií stavebnice LEGO a prilba je podľa nás najzaujímavejším modelom z tejto série. Podobne ako viacero ďalších modelov sa priam pýta na policu a vystavenie pre zvedavé návštevy. 🙂

Lego Darth Vader

Lego prilba Dartha Vadera

Séria: Star Wars
Cena: od 58 €
Ďalšími zaujímavými darčekmi by mohlo byťčokoľvek z edície Harry Potter (veľa fanúšikov Harryho Pottera by privítalo dekoráciu svojho bytu týmto motívom) alebo jedným z kúskov z radu LEGO Architecture.
Na svoje si prídu aj hudobníci alebo športovci. Stačí si kliknúť na oficiálnu stránku spoločnosti LEGO, kde prehľadne nájdete všetky modely. Ak ste si vybrali, odporúčame porovnať si aktuálne ceny na slovenských eshopoch a podľa toho si vybrať, či objednáte priamo od LEGO.com alebo inde.
Ak obchodu dôverujete, cena stavebnice plus cena dopravy je jediné kritérium – kuriér vám donesie vždy rovnako kvalitnú stavebnicu. 🙂