Barion Pixel
Zážitky pre deti - Eventy, tábory, krúžky, programy pre školy | 0907 172 186

Prečo si vybrať Športový tábor pre dieťa?

Prečo si vybrať Športový tábor pre dieťa?
17. mája 2018 Braňo Švec

Ak dieťa nadobudne správne návyky a lásku k športu už v detstve, v budúcnosti mu to veľmi pomôže. A možno si vďaka tomu nájde „ten svoj“ šport a bude sa mu venovať aj profesionálne. Pohybové krúžky, športové tábory, ale aj rodinné výlety za športom  sú príležitosti, ako prispieť k dobrej kondícii.

Dnešné deti počas školského roka voľný čas vypĺňajú krúžkami a kurzami. V lete však akoby uťalo. Deti majú prestávku a často nadobudnuté zručnosti a vedomosti zabúdajú. Preto sme tu my, aby sme vhodne vyplnili túto pauzu. 🙂

Letné tábory, v ktorých hrá hlavnú rolu šport

Letné tábory mávajú rôzne zameranie a zodpovedajú rozličným záujmom detí. V našom tábore hrá šport prím. V zvýšenej miere sa práve pohybovým aktivitám venuje náš športový tábor, ktorý poskytuje deťom priestor rozvíjať ich pohybové zručnosti, trénovať s ozajstnými trénermi, zlepšovať sa vo vybranom športe. LEGOVŇA ponúka pre všetky deti už od 5 do 13 rokov, je vhodný pre chlapcov aj dievčatá.

Každý deň sa stretnú s odborníkmi z daného športu. Pre nadšencov florbalu si tréning pripravil tréner Jozef Galajda z klubu Sport Club for All Poprad. Vlastné hokejky nie sú nutné, všetko zabezpečíme.

Deti budú mať príležitosť zmerať si sily s táborovými spoluhráčmi a kamarátmi v rôznych disciplínach ako vedenie a ovládanie florbalovej loptičky, driblovanie, spracovanie nahrávky. Základné kompenzačné a strečingové cvičenia, streľba na bránku, základné brankárske postoje či kľučky a samotná hra sú zárukou, že o pohyb aj zábavu nebude núdza.

Ak je vaše dieťa fanúšikom futbalu, potom u nás bude správne. Futbal bude veselý a motivačný aj vďaka hokejistom HK Poprad, ktorí si s deťmi radi zahrajú. Minulý rok patrili medzi najlepších hráčov Matthieu Corbeil a Michael Vandas. 😊

Športový denný tábor 2024

Športy obľúbené aj u dievčat

Pre  dievčatá bude možno zaujímavejšia gymnastika alebo fitness. Makať budeme s osobnou trénerkou Henrietou Šiffelovou, ktorá už trénovala viacero osobností. Zdvíhať činky, či vyskočiť na bosu vyzerá ľahko, ale potiť sa isto budeme, zato zážitok bude pre všetkých neopakovateľný.

Viaceré deti sa po prvýkrát stretnú aj so športami, ktoré bežne nevidia ani na obrazovke. Takýmto športom v našom tábore je lukostreľba. Olympijské šípy aj luk predvedie športovec Marek Brutvan. Kto trafí terč priamo do stredu je macher.

Prvýkrát privítame v našom tábore aj odborníka na karate. A budete veľmi prekvapení – chalan to nebude. S čiernym opaskom nám príde ukázať základne chmaty trénerka Ivana Kucová.

A na záver ako správni športovci ukončíme náš 5-dňový denný tábor športovou olympiádou, kde si zmeriame naše sily a schopnosti.

Relax a obedy v špičkovej reštaurácii

Samozrejme, k športu patrí aj relax (a dobré jedlo), ktorý si deti doprajú napríklad pri bowlingu, rôznych tradičných aj netradičných hrách, kreatívnych činnostiach či chutnom obede v reštaurácií FABRIKA.

Okrem toho, že sa športové aktivity postarajú deťom o správne vynaloženie energie (ktorej majú zdá sa neúrekom), prispejú určite aj k dobrému zdraviu a pozitívnemu mysleniu. Nenahraditeľné zážitky a dobré návyky si ponesú so sebou do života ako cenný dar, ktorý im môže výrazne pomôcť k tomu, čo súčasná doba tak hlasno žiada.

Tak čo – už ste sa rozhodli, či k nám s vašimi deťmi prídete?