Barion Pixel
Zážitky pre deti - Eventy, tábory, krúžky, programy pre školy | 0907 172 186

Ako vlastne vyzerá vzdelávanie s kockami LEGO?

Ako vlastne vyzerá vzdelávanie s kockami LEGO?
26. marca 2018 Braňo Švec

V Poprade sme otvorili moderné detské centrum vzdelávania, v ktorom hlavnými “súčiastkami” sú kocky LEGO®.

Všetky aktivity prebiehajú v slovenskom jazyku a sú určené pre deti od 3 do 12 rokov. Brick by Brick je ucelená metodika, kde každá hodina má svoju presnú štruktúru, cieľ a presné kroky. Hodiny sú vedené systémom EDUTAINMENT – to znamená, že deti sa učia zábavným a nenúteným spôsobom. Získavajú vedomosti a zručnosti z rôznych oblastí ako je matematika, chémia, dejepis alebo napríklad fyzika.

Každá hodina má rovnakú štruktúru – v úvode sa deti dozvedia aký model budú skladať, vysvetlia sa im všetky konštrukčné a technické informácie o modeli (deti sa učia). Následne si model postavia vo dvojiciach, a osvojujú si pritom sociálne a komunikačné zručnosti. Hodiny vedú pedagógovia vyškolení na prácu s deťmi a modelmi, ktorí vedia skupinku detí usmerniť a zvládnuť Nie sú to teda bežní animátori, ale legtori, ako my voláme vyškolených legolektorov 🙂

Naša oblasť je STEAM (science, technology, engineering, art, maths) – rozvíjame praktické zručnosti detí najmä v technických smeroch. Mladšie deti skladajú pohyblivé modely z kociek LEGO DUPLO®, staršie deti podľa veku jednoduchšie alebo zložitejšie modely s kockami LEGO® s motorčekmi. Poskladané modely teda na konci hodiny „ožijú“.

Pre najšikovnejších ponúkame 2 programy:

  •  LEGO Mladý robotik – naprogramovanie postaveného modelu pomocou oficiálnej aplikácie od spoločnosti LEGO (využívame pritom LEGO Boost alebo LEGO Mindstorms)
  • LEGO® Movie – deti sa naučia základy potrebné na vytvorenie filmu, videa, kde hlavnými hrdinami sa stanú deťmi postavené modely a figúrky.

 

Čo deti na kurzoch Brick by Brick získajú?

Zručnosti – jemná motorika, sociálne zručnosti, komunikačné schopnosti v rámci spolupráce v jednotlivých dvojiciach, dodržiavanie jednotlivých krokov plánu

Vedomosti – o aktuálnom modeli, ktorý na danej hodine skladajú. Lektor vedie hodinu tak, aby vďaka modelu vysvetlil javy – fyzikálne, chemické, matematické alebo napríklad historické súvislosti

Tento koncept pochádza z USA, kde bol úspešne otestovaný a teší sa veľkej obľube u detí aj rodičov. Patríme do rodiny školy TARGET, ktorá sa inovatívnemu vzdelávaniu venuje pod Tatrami už niekoľko rokov. Okrem kurzov ponúka Legovňa v centre Popradu aj detské oslavy, voľnú hru s legom vo vybraných časoch alebo si u nás môžete spolu s vašimi deťmi poskladať modely, ktoré doma nemáte.