Barion Pixel
Zážitky pre deti - Eventy, tábory, krúžky, programy pre školy | 0907 172 186

Nakuknutie do Popradského tábora

Nakuknutie do Popradského tábora
8. augusta 2019 Braňo Švec

Na prvý pohľad miesto tábora – Legáreň prezrádza, že je vhodný pre deti, ktoré radi trávia čas dnu, za stolom alebo rovno na počítači. Opak je však pravdou. Množstvo aktivít, ktoré deti počas piatich dní robia, pochádza zo všetkých sfér – pohybové, športové, kreatívne, technické a k tomu nejaký ten výlet. Napríklad v tábore, ktorý prebiehal od 29. júla sme absolvovali výlety dva, ale o tom neskôr.

Denný harmonogram v tábore

Od siedmej ráno sa deti stretávajú u nás v Legárni a ako ich rodičia postupne nosia, majú na výber medzi rôznymi aktivitami, jedna učebňa slúži ako ranné kino. Predsa len treba šetriť energiou na čas aktivít. 🙂 Ten začína o 8:30, keď sú v Legárni už všetky deti z tábora. Prvou je vyučovacia hodina angličtiny Wattsenglish, ktorá je najmä o pohybe a aktivitách a celá prebieha len v angličtine.

Predpoludním nás čaká pobyt vonku na ihrisku pri novom cyklistickom chodníku v blízkosti Legárne, kde majú animátorky pripravené už rôzne hry a najmä súťaže o ceny, ktoré sú veľmi obľúbené. Áno, každý chce vyhrávať. Hráme Pevnosť Boyard, hľadáme poklad, sme kreatívni alebo jednoducho športujeme. Na obed sa presúvame do blízkej reštaurácie Marco, kde deti obslúžia tamojšie čašníčky a s plnými bruškami sa vraciame do Legovne.

Popoludnie začína vyučovacou hodinou Brick by Brick, teda krúžok technických zručností, kde využívame špeciálne sady stavebnice LEGO. V rámci hodiny sa najprv naučíme nové vedomosti z oblastí ako prírodné vedy, fyzika, história alebo zemepis a potom sa učíme pracovať s plánom a každý si postaví svoj vlastný model, ktorý samozrejme úzko súvisí s preberanou témou. Takisto tematicky prepájame aj rannú angličtinu, ale aj výlety.

Výlety v rámci tábora

V tomto tábore sme boli na celodennom výlete v Starej Ľubovni. Niektoré deti sa dokonca prvýkrát v živote viezli vlakom, zo stanice sme si vyšliapali kopec ku hradu, tam sme navštívili miestny skanzen plný domov dedinčanov z rôznych období, ale aj kostol, ktorý tam previezli z neďalekej Matysovej. Neskôr nás prekvapila nová ľubovnianska atrakcia – vojenská expozícia z čias druhej svetovej vojny, ktorá zaujala nielen chlapcov, ale aj dievčatá. Tanky, lietadlo, ale aj zákopy a poľná kuchyňa. Väčšinu z exponátov sme mohli aj vyskúšať.

Pred vchodom do expozície nás už čakal mimoriadny autobus, ktorý nás odviezol do známeho Salaša u Franka a aby sa deti bezpečne dostali k vlaku, autobus na nás počkal a po chutnom a tradičnom obede nás odviezol až priamo na stanicu. Cestou späť už niektorých zmohol spánok, ale zážitky z tohto dňa stáli za to.

Druhým výletom bola návšteva hasičskej stanice v Poprade, za čo patrí vďaka popradským hasičom. Ukázali nám ako rýchlo sa vedia spustiť dolu k autám a mohli sme si pozrieť všetky vozidlá z vnútra. Nebolo prekvapením, že najmä mnohí chlapci mali po tomto dni jasno v tom, čím chcú byť, keď budú dospelí. A pred príchodom rodičov bol v Legovni samozrejme najväčší záujem o LEGO s tematikou – hasičskou. 🙂